Acasă Loto Wiki Ernest Pullen si Bill Morgan

Wiki Ernest Pullen si Bill Morgan

827
0
bill morgan loto

In aceasta lumea exista mai multe tipuri de oameni, oameni fara pic de noroc, oameni norocosi si oamenii cu extra noroc… sau mai bine zis pe romaneste, cei care s-au c…t in scaldatoare cand erau mici, scuze de expresie :).

Pana in 2010, numele Ernest Pullen nu spunea nimic nimanui. Asta pana cand Ernest Pullen (Missouri, USA), in varsta de 57 de ani, a castigat in luna Iunie a anului 2010 suma de 1 milion de dolari la lozurile razuibile: „100 Million Dollar Blockbuster”. In luna Septembrie, a aceluiasi an, Ernest a castigat dinou, de data aceasta suma de 2 milioane de dolari. Cel de-al doilea castig a fost la lozurile razuibile „Mega MONOPOLY”. Tichetul razuibil Mega Monopoly a fost lansat pe 29 August 2009 si costa 10$.

Dupa plata taxelor, Ernest Pullen a ramas cu suma de 2 milioane de dolari (1 milion de dolari din cele 3 reprezentand taxe). Acesta a declarat preseo ca a visat numerele castigatoare, pe care ulterior le-a jucat.

O alta poveste interesanta este a lui Bill Morgan. Desi nu a castigat un premiu foarte mare la loterie, intamplarea lui merita pe deplin sa faca parte din sectiunea Wiki. Bill a suferit un atac de cord care l-a lăsat într-o comă timp de 12 zile. Un an mai tarziu, dupa ce s-a recuperat, Bill Morgan a cumparat un bilet si a castigat 17.000$, super nu? Datorita povestii sale, o echipa de filmare de la stirile locale au dorit sa-l filmeze pe Bill in timp ce cumpara un alt bilet. Ce credeti? Acesta a castigat de datat aceasta suma de 170.000$!

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here