Acasă Wiki Poker Wiki Dracula Poker

Wiki Dracula Poker

1070
0
dracula-poker-nou

Dracula Poker a fost prima si singura camera de poker 100% romaneasca. La inceput a fost denumita Dracula Holdem, dupa care a fost vandut unor investitori care au trecut baza de date in reteaua iPoker. Site-ul a cunoscut o dezvoltare si recunoastere pe piata din Romania, dupa care a urmat o perioada de declin. Conform informatiilor din piata, au existat peste 100.000 de jucatori, desi majoritatea acestora jucau poker in varianta de joc play money, adica poker pe bani virtuali.

Turnee care rulau pe Dracula Poker:
Turnee freerroll, adica turnee de poker gratuite – 50$, 100$..etc
LateNight Dracula – turneu gratuit cu premii de 200$ – in fiecare Duminica, deschis tuturor deponentilor
Dracula Bounty 100$ added – turneu in fiecare miercuri, premiu bounty pe jucatorii Pro Dracula Poker
Tuesday HighRollers – turneu destinat celor care joaca la mize mai mari in special, dar si regularilor Dracula Poker, buyin-ul fiind de 109$ sau 5000DPP (puncte) – in fiecare marti si se bucura de prezenta unor jucatori importanti

Jucatorii scolii de poker care deja au ceva experienta si au jucat in turnee si la mese cash puteau participa la turneele saptamanale exclusive cu intrare pe baza de puncte:

Cateva detalii despre site-ul Dracula

Trafic:

Facand parte din reteaua iPoker, Dracula Poker impartea jucatorii cu toata reteaua. La orele de varf erau in jur de 5000 jucatori la cash, si aproximativ 45000 la turnee.

Varietate de jocuri care puteau fi jucate pe site-ul de poker online:

Texas Hold’Em, Omaha, Omaha Hi-Lo, Seven Card Stud si Five Card Stud (Fixed Limit, Pot Limit si No Limit). Mize de la $0.05/$0.10 pana la $100/$200

Competitie:

Deoarece Dracula Poker folosea aceeasi baza de jucatori ca toate site-urile consacrate ale iPoker, puteati intalni un numar mare de fishi. La majoritatea meselor procentul de flop seen era de peste 50%, facand aceasta camera de poker un loc ideal pentru jucatorii ce practica un joc solid.

Suport

Suportul valabil via telefon, e-mail si live suport. Suportul era in limba Engleza. Dupa cedarea drepturilor catre partenerii straini, noua conducere Dracula Poker a intrerupt aproape complet suportul oferit oferit jucatorilor, in limba romana.

Metode de depunere

Visa, MasterCard, Visa Electron, Maestro, Bank Wire, Click2Pay, MoneyBookers, NETeller

Metode de retragere

Visa, MasterCard, Visa Electron, Maestro, Bank Wire, Click2Pay, Bank Transfer, MoneyBookers, NETeller, PostePay.

Informatiile din acest articol au fost obtinute de pe diverse forumuri si articole de recenzii ale site-ului. Site-ul Dracula Poker a fost inchis definitiv. Scoala de poker nu raspunde pentru acuratetea informatiilor prezentate pe acest site. In cazul in care aveti mai multe informatii despre aceasta camera de poker online va rugam sa ne contactati pentru a adauga alte informatii despre camera de poker online Dracula Poker.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here