Acasă Wiki Poker Rafael Nadal joaca poker? Wiki Poker

Rafael Nadal joaca poker? Wiki Poker

1078
0

Cu ceva ani in urma, aparea stirea despre jucatorul de poker Rafael Nadal. In cadrul sectiunii Wiki Poker vom reda stirile exact cum apareau pe site-ul nostru. La finalul articolelor wiki poker vom actualiza informatiilecu noutati.

Poker News 2013 – Jucatorul de poker Rafael Nadal
Renumitul tenisman Rafael Nadal, a anuntat ca luna viitoare se va aseza la masa primului sau turneu de poker live. Conform “Agence France-Presse”, Nadal va juca intr-un turneu caritabil, ce se va desfasura pe 12 decembrie 2013 la Praga. Evenimentul face parte din seria de turnee European Poker Tour.

Pokerstars, camera la care Nadal joaca online, a spus urmatoarele: “Rafa se va confrunta cu cele mai mari nume prezente in circuitul profesionist international de poker, precum si cu alte legende ale sportului, care vor fi anuntate in curand”.

Rugat sa comenteze asupra planurilor sale, jucatorul in varsta de 27 de ani, a declarat: “Eu joc poker in mediul virtual de aproape 18 luni, iar acum vreau sa-mi testez abilitatile si la un turneu live. Nu este un secret ca ador competitia, iar asta si ma atrage la poker. Este un joc unde conteaza indemanarea, puterea mentala, si capacitatea de a-ti depasi adversarii. Pana la urma pokerul este foarte asemanator cu tenisul.”

Nadal are si un antrenor de poker, iar in ultimul timp jocul sau a suferit imbunatatiri vizibile. El s-a alaturat camerei Pokerstars in luna iunie a anului 2012, atunci cand a fost accidentat. Anul trecut, pokeristul Daniel Negreanu a zis ca Nadal ar putea participa la World Series of Poker 2013, insa asta nu s-a mai intimplat.

Dupa turneul din Praga, sansele ca il vom vedea pe Rafael la WSOP 2014 ar putea creste. Cu ocazia implicarii sale in poker, se vehiculeaza ca va fi realizat si un documentar despre viata lui Nadal, care la moment este jucatorul de tenis numarul unu al lumii.

Ce s-a mai intamplat cu jucatorul de poker Rafael Nadal?

Ei bine, Rafael Nadal joaca in continuare poker, si cel mai probabil acesta va deveni jucator profesionist de poker dupa retragerea din tenis. Conform unui jucator pro care a jucat recent impotriva acestuia, Rafa are toate atuurile sa devina un jucator profesionist de poker.

Rafa a facut parte din echipa Poker Stars si conform declaratiilor date de cei care au jucat impotriva lui, se pare ca este un jucator de tipul tight-agresiv. Vom vedea cum va decurge 2019 pentru jucatorul de poker Rafael Nadal

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here